ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖାକରିବାକୁ ଆସି ରାତିସାରା ଯୁବକ ଅଟକ, ସକାଳେ ହେଲା ବାହାଘର

ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖାକରିବାକୁ ଆସି ରାତିସାରା ଯୁବକ ଅଟକ, ସକାଳେ ହେଲା ବାହାଘର
ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖାକରିବାକୁ ଆସି ରାତିସାରା ଯୁବକ ଅଟକ, ସକାଳେ ହେଲା ବାହାଘର

ନୀଳଗିରି ୨।୯: ପ୍ରେମ ମାନେ ନାହିଁ ଜାତି ଅଜାତି। ହେଲେ ଆଜି ଡାହାଣିମରା ଗାଁରେ ପ୍ରେମପାଇଁ ମହାଭାରତ ଭଳି ଘଟଣା ଘଟିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ନୀଳଗିରି ଏନଏସି ୧୨ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡାହାଣୀମରା ଗାଁରେ ବୁଧବାର ଦିନ ସଜନାଗଡ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆସାହି ଗ୍ରାମର ଜଗନ ମଢେଇ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଜଣେ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ସେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ବାରମ୍ବାର ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମବାସୀ ସନ୍ଦେହ କରି ତାଙ୍କ ପିଛା କରିଥିଲେ । ଗ୍ରାମବାସୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଆଣି ଏକ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ  ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ କହିଥିଲେ ସେ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଥିବାବେଳେ ଜଗନ ମଧ୍ୟ ବିବାହିତ । ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ପିଲାଛୁଆ ଅଛନ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କ ଭଲ ପାଇବା ଦେଖି ଗ୍ରାମବାସୀ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ । 

ପରେ ଏକ ବୈଠକରେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ପୂର୍ବତନ ଏନଏସି ନଗରପାଳ ରାଧାଗୋବିନ୍ଦ ଖଟୁଆ, ସମରେନ୍ଦ୍ର ଜେନା, ନୀଳ ସିଂ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଘଟଣାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଉଭୟ ବିବାହ କରିବାକୁ ରାଜିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ କରିନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।