Saturday, June 22, 2024
27.1 C
Odisha

    ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏତିକି ଆସନ ଜିତିବ ଆପ, ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କଲେ ଶାହା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏକ ବଡ଼ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ) ମିଳିତ ଭାବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ ବି ଆମେ ସମସ୍ତ ସାତୋଟି ଆସନ ଜିତିବୁ। ଶାହାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନକୁ ଆହୁରି ସାତ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ବିଜେପି ବିପଦରେ ଅଛି କି? ଏହାର ଜବାବରେ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କାହିଁକି ଜେଲକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମେ ଭାବନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ।

    ଆମେ କାହିଁକି ବିପଦରେ ପଡ଼ିବୁ? ଅମିତ ଶାହା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଏକ ସମୟରେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ୧ ଲକ୍ଷ ୩୦ ହଜାର ରାଜନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଜେଲକୁ ପଠାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ କେହି ସମାପ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀର ସମସ୍ତ ସାତୋଟି ଆସନରେ ବିଜେପି ଜିତିବ। ବାସ୍ତବରେ ବିରୋଧୀ ମେଣ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ (କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଆପ) ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକାଠି ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି। ଆପ ଚାରିଟି ଆସନରେ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଦିଲ୍ଲୀର ତିନିଟି ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଛି । ଆପ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ସହିରାମ ପହଲୱାନ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଆସନରୁ ସୋମନାଥ ଭାରତୀ, ପଶ୍ଚିମ ଦିଲ୍ଲୀର ମହାବଲ ମିଶ୍ର ଏବଂ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର କୁଲଦୀପ କୁମାରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି |

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    27.1 ° C
    27.1 °
    27.1 °
    83 %
    1.7kmh
    100 %
    Sat
    28 °
    Sun
    35 °
    Mon
    35 °
    Tue
    36 °
    Wed
    34 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ