Friday, July 26, 2024
24.2 C
Odisha

    ଅଗ୍ନିବୀରକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ମିଛ କହୁଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ: ଶାହା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ସପ୍ତମ ତଥା ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ଚାଲିଛି। ଏହି ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ହିମାଚଳର କାଙ୍ଗ୍ରାଠାରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ। ଅଗ୍ନିବୀର ଯୋଜନା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ ଅମିତ ଶାହା ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମିଥ୍ୟା କଥା କହି ଏହାକୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରନ୍ତି। ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନେତା ହେବା ଦିନଠାରୁ ରାଜନୀତିରେ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏକ ମିଥ୍ୟା କଥାକୁ ଏକ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିବାର ପରମ୍ପରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଉଦାହରଣ ହେଉଛି ଅଗ୍ନିବୀର ଯୋଜନା |

    ସେ ମିଛ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ୪ ବର୍ଷ ପରେ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଗ୍ନିବୀରଙ୍କ ଜୀବନ ବର୍ବାଦ ହୋଇଯିବ। ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଯୋଜନାରେ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଗ୍ନିବୀର ସେନାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବେ | ବଳକା ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଗ୍ନିବୀରଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବିଜେପି ଶାସିତ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଲିସରେ ୧୦-୨୦ ପ୍ରତିଶତ ସଂରକ୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପାରାମିଲିଟାରୀ ଫୋର୍ସରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସଂରକ୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଅନେକ ବେସରକାରୀ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ମଧ୍ୟ ଅଗ୍ନିବୀରଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ୪ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଭଲ ବେତନ ପାଇବେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେମାନେ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ସହିତ ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ଚାକିରି ପାଇବେ | ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କ ଦଳର ହିତ ପାଇଁ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    24.2 ° C
    24.2 °
    24.2 °
    92 %
    3.4kmh
    99 %
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °
    Sat
    25 °
    Sun
    27 °
    Mon
    30 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ