Monday, July 22, 2024
25.3 C
Odisha

    ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ନେଇଯାଅ, ଦୁନିଆ କଣ ଭାବୁଥିବ: ମନୋଜ ଝା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ଆରଜେଡି ନେତା ମନୋଜ ଝା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତି ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଆରଜେଡି ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ସହମତ ନଥିଲି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ଚିନ୍ତା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି। ସେ (ମୋଦୀ) ମୋ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ଦୁନିଆ କ’ଣ ଭାବିବ ଯେ ମୋ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଭାଷା ମଙ୍ଗଳସୁତ୍ର, ମାଛ, ମଟନ୍ ଉପରେ ରହୁଛି ? କେଉଁ ସିନେମା ଦେଖିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏପରି ସଂଳାପ ଲେଖୁଛନ୍ତି? ମନୋଜ ଝା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କେହି କୁହନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଈଶ୍ୱରୀୟ ପଥରୁ ଆସିଛି, ମୁଁ ଜନ୍ମ ହୋଇ ନାହିଁ, ଯଦି ଆପଣ ଏବଂ ମୁଁ ଏହା କହୁଛି ତେବେ ଲୋକମାନେ କହିବେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିକଟକୁ ନେଇଯାଅ।

    ମୁସଲିମ ସଂରକ୍ଷଣ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ମନୋଜ ଝା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ମଣ୍ଡଳ ଆୟୋଗର ରିପୋର୍ଟ ପଢିବାକୁ କହିଛି। ମଣ୍ଡଳ ଆୟୋଗର ରିପୋର୍ଟରେ ତିନି ହଜାର ସାତ ଶହ ୪୩ ଜାତି ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଣ-ହିନ୍ଦୁ ଜାତି ଅଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କର ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ସୁପାରିଶ କରାଯାଇଛି। ଗୁଜୁରାଟରେ, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ, ସେଠାରେ ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜାତିର ଏକ ଲମ୍ବା ତାଲିକା ଅଛି, ଯାହାକୁ ସଂରକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ ଏହାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିବେ କି?

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    25.3 ° C
    25.3 °
    25.3 °
    94 %
    1.7kmh
    100 %
    Mon
    25 °
    Tue
    25 °
    Wed
    24 °
    Thu
    24 °
    Fri
    24 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ