Wednesday, July 24, 2024
25 C
Odisha

    ଏଭଳି ଘରୋଇ ଉପଚାର କଲେ ଛାଡ଼ିହେବ ମଦ !

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ମଦ ପିଇବା ଶରୀର ପାଇଁ ଆଦୌ ହିତକର ନୁହେଁ ବୋଲି ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଥାଉ | କିନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ମଦ ପିଇବାର ନିଶା ଲାଗିଯାଇଥାଏ ସେମାନେ ଏହାକୁ ସହଜରେ ଛାଡିପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ମଦ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କିଡ଼ନୀ ସହ ଶରୀରର ଅନ୍ୟ ଅଙ୍ଗପ୍ରତ୍ୟଙ୍ଗ ଉପରେ ଏହାର ହାନିକାରକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ | ଏହି କୁଅଭ୍ୟାସକୁ ଛାଡିବା ପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ବାବଦରେ କହିବୁ ଯାହାକି ଆପଣଙ୍କୁ ମଦ ପିଇବାରୁ ଦୂରେଇବାରେ ସହାୟକ ହୋଇପାରିବ |
    ଦୃଢ ଇଛାଶକ୍ତି ଏହି କୁଅଭ୍ୟାସକୁ ଦୂରେଇବାକୁ ହେଲେ ପ୍ରଥମେ ନିଜ ଖାଦ୍ୟପେୟ ଓ ମନ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ |

    ଗାଜର ରସ
    ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ଗାଜର ରସ ବା ଗାଜର ଜୁସ କରି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ନିୟମିତ ମଦ ପିଇବା ଇଛାଶକ୍ତି କମ ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ |

    ଖିସମିସ
    ଯଦି କେବେ ଆପଣଙ୍କ ମଦ ପିଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହେବ ୨ରୁ ୪ଟି ଖିସମିସ ଧୀରେ ଧୀରେ ଚୋବାନ୍ତୁ | ଏହା ଦ୍ୱାରା ମଦ ପିଇବାକୁ ହେଉଥିବା ଇଚ୍ଛା ଅଧା ହେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ | ଏଭଳି ନିୟମିତ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଦ ପିଇବାର ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତି କମିବାରେ ଲାଗିଥାଏ |

    ତୁଳସୀ ପତ୍ର
    ଆଣ୍ଟିଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟରେ ଭରପୁର ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମଦ ପିଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା କମ ହେବାରେ ଲାଗିଥାଏ | ଏହା ସହ ଶରୀରରେ ଥିବା ଦୂଷିତ ପଦାର୍ଥ ବାହାରିଯାଇଥାଏ |
    କଲରା ପତ୍ର ରସ
    କଲରା ପତ୍ରର ରସ ମଧ୍ୟ ଶରୀରରେ ଥିବା ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ | ଏହାର ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମଦ ପିଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ମଧ୍ୟ ହୋଇନଥାଏ |

    ଅଦା ରସ
    ମହୁରେ କିଛି ଅଦା ରସ ମିଶି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ମଦ ପିଇବାର ଆସକ୍ତିରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ | ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ନିୟମିତ ନେଲେ ମଦ ପିଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୋଇନଥାଏ |

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    25 ° C
    25 °
    25 °
    90 %
    2.7kmh
    100 %
    Wed
    27 °
    Thu
    25 °
    Fri
    25 °
    Sat
    27 °
    Sun
    31 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ