Friday, May 24, 2024
24.7 C
Odisha

    ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚାଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ୧୯ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୪ରେ ହେବ। ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରେଳବାଇ ଏଥିପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି। ଚେନ୍ନାଇ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ଦକ୍ଷିଣ ରେଳବାଇ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଭୋଟ୍ ଦିନ ଭୋଟ୍ ଦେବା ପରେ ଏହା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ଫେରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରିବ | ୧୯ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୪ରେ ତାମିଲନାଡୁର ୩୯ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଦକ୍ଷିଣ ରେଳବାଇ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଚେନ୍ନାଇରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ହ୍ୱାଇଟଫିଲ୍ଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ କରିବ। ଟ୍ରେନ୍ ନମ୍ବର ୦୬୦୦୫/୦୬୦୦୬ ଚେନ୍ନାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୧୮ ଏପ୍ରିଲ ଏବଂ ୨୦ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୪ରେ ସକାଳ ୫.୩୫ ରେ ଛାଡି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ପହଞ୍ଚିବ | ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଦିନ ୧ ଟାରେ ଛାଡି ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ପହଞ୍ଚିବ |୧୮ ଓ ୨୦ ଏପ୍ରିଲରେ ଡାଉନ୍ ଟ୍ରେନ୍ ମଧ୍ୟ ଚଳାଚଳ କରିବ | ଏଥିରେ ଏସି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ବ୍ୟତୀତ ଦୁଇଟି ଏସି ଟୁ ଟାୟାର, ଏସି ୩ ଟାୟାର, ସ୍ଲିପର କୋଚ ଏବଂ ତିନୋଟି ସାଧାରଣ କୋଚ୍ ମଧ୍ୟ ରହିବ | ଚେନ୍ନାଇ ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବ୍ୟତୀତ ଦକ୍ଷିଣ ରେଳବାଇ ମଧ୍ୟ ତାମ୍ବରମ୍ ଏବଂ କନ୍ୟାକୁମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି | ତାମ୍ବରମ୍ ଏବଂ କନ୍ୟାକୁମାରୀ (୦୬୦୦୧/୦୬୦୦୨) ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଟ୍ରେନ ଚାଲିବ | ତାମ୍ବରମ୍-କନ୍ୟାକୁମାରୀ ସୁପରଫାଷ୍ଟ ସ୍ପେଶାଲ୍ ୧୮ ଏବଂ ୨୦ ଏପ୍ରିଲରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୪.୪୫ ରେ ତାମ୍ବରମରୁ ଛାଡି ପରଦିନ ସକାଳ ୪.୪୦ରେ କନ୍ୟାକୁମାରୀରେ ପହଞ୍ଚିବ | ଯେତେବେଳେ କି କନ୍ୟାକୁମାରୀରୁ ଟ୍ରେନ୍ ୧୯ ଓ ୨୧ ଏପ୍ରିଲରେ ରାତି ୮.୩୦ ରେ ଛାଡି ଦିନ ୯ଟା ୨୦ରେ ତାମ୍ବରମରେ ପହଞ୍ଚିବ | ତାମିଲନାଡୁରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦକ୍ଷିଣ ରେଳବାଇ ମଧ୍ୟ ଚେନ୍ନାଇ ଏଗମୋର-କୋଏମ୍ବାଟୁର ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    24.7 ° C
    24.7 °
    24.7 °
    92 %
    1.4kmh
    0 %
    Fri
    39 °
    Sat
    37 °
    Sun
    26 °
    Mon
    27 °
    Tue
    33 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ