Friday, May 24, 2024
24.7 C
Odisha

    କିଛି କରି ନ ପାରିଲେ ଇଭିଏମକୁ ଦୋଷ ଦିଅନ୍ତି: ଅମିତ ଶାହା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଆଜି ତାଙ୍କ ସଂସଦୀୟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଗାନ୍ଧିନଗରରେ ଏକ ରୋଡ୍ ସୋ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ସେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏକ ବିବୃତ୍ତିକୁ ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଯେତେବେଳେ କିଛି କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ, ସେତେବେଳେ ଜଣେ ଇଭିଏମକୁ ଦୋଷ ଦେଇଥାଏ | ଯେତେବେଳେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏବଂ ହିମାଚଳରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଗଠନ କଲା, ଇଭିଏମ୍ ଭଲ ଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ସେମାନେ ହାରିଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ଦୋଷ ଲଦିବେ । ”ଏଥି ସହ ଅମିତ ଶାହା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗର ଜବାବ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ କାହିଁକି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି । ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କୌଣସି ଆହ୍ୱାନ ନାହିଁ। ଏଥର, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ୪୦୦ ଲୋକସଭା ଆସନ ଅତିକ୍ରମ କରିବେ। ସେ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଗାନ୍ଧିନଗରରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ଅମିତ ଶାହା ନିଜେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ ସେ ପ୍ରଥମେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଏଲ.କେ ଆଡଭାନୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ଏଜେଣ୍ଟ ହୋଇଥିଲେ।

    ଯେଉଁଠାରେ ଅମିତ ଶାହା ୨୦୧୯ ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଗାନ୍ଧିନଗରରୁ ଜିତି ପୂର୍ବର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ। ଏଥର ବିଜେପି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଭୋଟରେ ଜିତିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି | ଗୋଟିଏ ପଟେ ଅମିତ ଶାହା ଦେଶର ଅନ୍ୟ ଭାଗରେ ପ୍ରଚାର କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗାନ୍ଧିନଗରରେ ପ୍ରଚାର କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶାହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋନାଲ ଶାହା ଗାନ୍ଧିନଗର ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଦ୍ୱାର ଦ୍ୱାର ଅଭିଯାନ ଚଳାଇ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଭୋଟ୍ ମାଗିଥିଲେ। ଗାନ୍ଧୀନଗରରୁ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ସୋନାଲ ପଟେଲଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    24.7 ° C
    24.7 °
    24.7 °
    92 %
    1.4kmh
    0 %
    Fri
    39 °
    Sat
    37 °
    Sun
    26 °
    Mon
    27 °
    Tue
    33 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ