Friday, June 14, 2024
28.6 C
Odisha

    କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ କମ୍ ଦାମ୍‌ରେ ଯୋଗାଇବୁ ଭଲ ଗୁଣବତ୍ତାଯୁକ୍ତ ମଦ: ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍: ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ରାଲି କରୁଛନ୍ତି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଏକକାଳୀନ ଲୋକସଭା ଏବଂ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରଚାରକୁ ଜୋରଦାର କରିଛି। ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡିକ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲାଭଳି ଘୋଷଣା କରୁଛନ୍ତି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଟିଡିପି ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଅଜବ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି (ଟିଡିପି) ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ମଦପ୍ରେମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖୁସିର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି। ଟିଡିପି ନେତା ଏନ୍.ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ କହିଛନ୍ତି ଆମେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଉନ୍ନତମାନର ମଦ ଯୋଗାଇଦେବୁ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ମେ ୧୩ ରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଲୋକସଭା ଓ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏକକାଳୀନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।ୱାଇଏସ୍ ଜଗନମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାରକୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରି ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଦ ଦର ବୃଦ୍ଧି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମଦର ଗୁଣାତ୍ମକ ମାନରେ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଖରାପ ଗୁଣାତ୍ମକ ମଦ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କି ବର୍ଦ୍ଧିତ ମୂଲ୍ୟରୁ ବଡ଼ ଧରଣର ଲାଭ ହେଉଛି।

    ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨୦୨୨-୨୩ ମସିହାରେ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଡ୍ୟୁଟି ରାଜସ୍ୱ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରାୟ ୨୪,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ରାଜସ୍ବ ଆୟ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ୨୦୧୯-୨୦ ରେ ୧୭,୦୦୦ କୋଟିରୁ ବହୁ ଅଧିକ। ୱାଇଏସ୍ ଜଗନମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୱାଇଏସଆରସିପି ୨୦୧୯ ରେ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଥିଲା।

    ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ ସିଏମ୍ ଜଗନମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛନ୍ତି ମଦ ଦର ସମେତ ସମସ୍ତ ଦ୍ରବ୍ୟର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ମଦ ଦର ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରେ, ସେତେବେଳେ ଆମର ସାନ ଭାଇମାନେ ଖୁସି ହୋଇ ଯାଉଛନ୍ତି। ମଦ ଦର ହ୍ରାସ କରାଯାଉ ବୋଲି ସେମାନେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ମଦ ମୂଲ୍ୟ ୬୦ ରୁ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରି କରି ପକେଟରେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ରଖୁଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିର୍ବାଚନ ରାଲିରେ ଶସ୍ତା ଖରାପ ଗୁଣାତ୍ମକ ମଦ ଯୋଗାଇ ଆମ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। କୁପାମରେ ନିକଟରେ ଏକ ରାଲିରେ ସେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହୁଛି ଆମ ସରକାର ଗଠନ ହେବାର ୪୦ ଦିନ ପରେ ଗୁଣାତ୍ମକ ମଦ କମ୍ ଦାମ୍‌ରେ ଯୋଗାଇବାକୁ ଆମେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଛୁ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    light rain
    28.6 ° C
    28.6 °
    28.6 °
    61 %
    2.2kmh
    100 %
    Thu
    28 °
    Fri
    39 °
    Sat
    36 °
    Sun
    40 °
    Mon
    40 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ