Sunday, July 21, 2024
26 C
Odisha

    ଦୁଇ ଘଣ୍ଟାରେ ୫୧୦୦ ଗୁଳି ଫୁଟାଇଲେ ସେନା

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର: ୨୨ ଗରୱାଲ୍ ରେଜିମେଣ୍ଟର ସୈନିକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ପ୍ରବଳ ସଶସ୍ତ୍ର ସହିତ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆହତ ସାଥୀମାନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସୈନ୍ୟମାନେ ମାତ୍ର ଦୁଇଘଣ୍ଟାରେ ୫,୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଗୁଳି ଚଳାଇ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ କାଠୁଆ ପାହାଡକୁ ପଳାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସେନା ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମିରର କାଠୁଆ ଜିଲାରେ ଘଟିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୫ ଜଣ ସେନା କର୍ମଚାରୀ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକୁ ଏକାଠି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଘାତ ଲଗାଇ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପରେ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଲଗାତାର ଗୁଳି ମାଡ ହୋଇଥିଲା। ସୋମବାର କାଠୁଆ ଜିଲାର ମାଚେଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଦୁଇଟି ସେନା ଗାଡି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସମୟରେ ଜୁନିଅର କମିଶନ ଅଫିସର (ଜେସିଓ) ଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ। ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାଠୁଆ ସହରଠାରୁ ୧୫୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଲୋହାଇ ମାଲହରର ବାଦନୋଟା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ମାଚେଡି-କିଣ୍ଡଲି-ମାଲହର ରାସ୍ତାରେ ସେନା ଗାଡି ନିୟମିତ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    broken clouds
    26 ° C
    26 °
    26 °
    94 %
    1kmh
    78 %
    Sat
    26 °
    Sun
    27 °
    Mon
    26 °
    Tue
    26 °
    Wed
    29 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ