Tuesday, July 23, 2024
24.5 C
Odisha

    ପାକିସ୍ତାନ : ୪ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିନେଲେ ଅଜ୍ଞାତ ବନ୍ଧୁକଧାରୀ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ପେଶାୱର: ପାକିସ୍ତାନର ଅଶାନ୍ତ ଖୈବର ପଖ୍ତୁନଖୱା ପ୍ରଦେଶରେ ଅଜ୍ଞାତ ବନ୍ଧୁକଧାରୀମାନେ ଶନିବାର ଅତି କମରେ ୪ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିଛନ୍ତି। ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଖୈବର ପଖ୍ତୁନଖୱା ପ୍ରଦେଶର ଟାଙ୍କି ଜିଲ୍ଲାରେ ଶ୍ରମିକମାନେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟାୱାର ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜିଲ୍ଲା ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ଅବ୍ଦୁସ୍ ସଲାମ ଖାଲିଦ୍ କହିଛନ୍ତି, କିଛି ଅଜ୍ଞାତ ସଶସ୍ତ୍ର ବନ୍ଧୁକଧାରୀ ଶନିବାର ଦିନ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ପାକିସ୍ତାନର ଅଶାନ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୧୩ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ୪ ଜଣଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ’ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ସବୁ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ବୋଲି ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଟୋଙ୍କ ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନର ଖାଇବର ପଖତୁନଖୱା ପ୍ରଦେଶର ସବୁଠାରୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଜିଲ୍ଲା ଯେଉଁଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ, ପୋଲିସ ଏବଂ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସମସ୍ତ ଶ୍ରମିକ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନିରେ କାମ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ତାତୁର ନାମକ ଏକ ଗ୍ରାମରେ ୧୩୨ କେଭି ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ଲାଇନର ଖୁଣ୍ଟ ମରାମତି କରୁଥିଲେ। ଏହି ଖବର ଲେଖାହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଧୁକଧାରୀମାନେ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ଦାବି ରଖିନଥିଲେ। ସେମାନେ କାହିଁକି ୯ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଛାଡିଲେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡିନାହିଁ ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    24.5 ° C
    24.5 °
    24.5 °
    95 %
    2kmh
    100 %
    Mon
    25 °
    Tue
    25 °
    Wed
    25 °
    Thu
    25 °
    Fri
    29 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ