Monday, February 26, 2024
17.7 C
Odisha

    ବିଜେପି ହାୱା ବୋହୁଛି, କିନ୍ତୁ….

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପି ଚିଦାମ୍ବରମ୍ ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଦଳର ପରାଜୟକୁ ନେଇ ଉଦ୍ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଛତିଶଗଡ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଦଳର ପରାଜୟକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇକୁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଚିଦାମ୍ବରମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ପ୍ରତ୍ୟେକ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଲଢେଇ କରୁଛି ଯେପରି ଏହା ଶେଷ ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଏହାକୁ ବୁଝିବାକୁ ପଡିବ। ଚିଦାମ୍ବରମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଛତିଶଗଡ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପିର ବିଜୟ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦଳ ପାଇଁ ଖୁବ ବଡ଼ କଥା ।

    ଚିଦାମ୍ବରମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଛତିଶଗଡ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନରେ କଂଗ୍ରେସର ଏଭଳି ପରାଜୟକୁ କେହି କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ।ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫଳାଫଳ ଚିନ୍ତାଜନକ ଏବଂ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ଏହି ଦୁର୍ବଳତାକୁ ଦୂର କରିବେ। ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାରୋଟି ପ୍ରମୁଖ ରାଜ୍ୟରେ ଦଳର ୪୦% ଭୋଟ୍ ସେୟାର ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି, ଯାହା ଖୁସିର ବିଷୟ। ଚିଦାମ୍ବରମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କ୍ଷମତା ବଜାୟ ରଖିଥିବା ବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ଛତିଶଗଡକୁ ଜିତାଇ ତିନିଟି ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। କଂଗ୍ରେସର ଏକମାତ୍ର ବିଜୟ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଏହା ବିଜେପିକୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଠେଲି ଦେଇଛି। ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ବିଜୟର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ଭେରେ ଚିଦାମ୍ବରମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦିଓ ହାୱା ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ପବନ ଦିଗ ବଦଳାଇପାରେ। ବିଜେପି କଦାପି ନିର୍ବାଚନକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରେ ନାହିଁ। ସେ ଏମିତି ଲଢେଇ କରେ ଯେପରି ଏହା ତାଙ୍କର ଶେଷ ନିର୍ବାଚନ | ବିରୋଧୀ ଦଳ ଏହା କରିବା ଉଚିତ୍।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    17.7 ° C
    17.7 °
    17.7 °
    97 %
    1.5kmh
    1 %
    Mon
    29 °
    Tue
    31 °
    Wed
    33 °
    Thu
    34 °
    Fri
    35 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ