Friday, February 23, 2024
29.5 C
Odisha

    ନୀତୀଶଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ ଦାବି କଲା ଜେଡିୟୁ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ପାଟନା: ଜେଡିୟୁର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ବିହାର ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ମଦନ ସାହାନି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଚରେ ଆସନ ବୁଝାମଣା କୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ଜେଡିୟୁ ନେତା ଏହି ବୟାନ ଦେଇ ରାଜନୈତିକ ବାତାବରଣକୁ ଗରମ କରିଛନ୍ତି । ଗୁରୁବାର (ଜାନୁଆରୀ ୦୪) ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହୋଇଥିବା ଜନଶୁଣାଣି ପରେ ମଦନ ସାହାନି ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ।
    ଆସନ ବୁଝାମଣାକୁ ନେଇ ଜେଡିୟୁ ନେତା ମଦନ ସାହାନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସବୁ କିଛି ଠିକ୍ ସମୟରେ ହେବ। ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟର ସମସ୍ତ ନେତା କହୁଛନ୍ତି ଯେ ନୀତୀଶ କୁମାର ସବୁଠାରୁ ଅଭିଜ୍ଞ ଏବଂ ଦକ୍ଷ। ତାଙ୍କୁ ଆବାହକ କରାଯିବା ଦରକାର । କିନ୍ତୁ ଆମେ କହୁଛୁ, କେବଳ ଆବାହକ କାହିଁକି ହେବେ ? ଯଦି ସେ ସବୁଠାରୁ ଅଭିଜ୍ଞ, ତେବେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ଅଭିଜ୍ଞ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ହେଉ କି ଭାରତ ମେଣ୍ଟର ଅନ୍ୟ ନେତା, ସେ ଏହି କଥାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ରଖିବା ଉଚିତ।

    ମନ୍ତ୍ରୀ ମଦନ ସାହାନି ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାର ଏବଂ କ୍ୟାବିନେଟର ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ ଯେ ନୀତୀଶ କୁମାର ରାଜ୍ୟରେ ବହୁତ କାମ କରିଛନ୍ତି । ଏହାର ପ୍ରଭାବ କେବଳ ବିହାରରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଜାତିଗତ ଜନଗଣନା ହେଉ ଅବା ଜଳଜୀବନ ସବୁଜିମା, ଏଭଳି ଅନେକ ଯୋଜନା ରହିଛି ଯାହାକୁ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    clear sky
    29.5 ° C
    29.5 °
    29.5 °
    24 %
    0.5kmh
    0 %
    Fri
    33 °
    Sat
    32 °
    Sun
    31 °
    Mon
    33 °
    Tue
    30 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ