Sunday, April 21, 2024
33.1 C
Odisha

    ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରକୁଲ-ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ଓ୍ବେଡିଂ ସେରିମନି

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ମୁମ୍ବାଇ: ବିବାହ ତାରିଖକୁ ନେଇ ଚୁପ ରହିଥିବା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରକୁଲ ପ୍ରୀତ ସିଂ ଏବଂ ଜ୍ୟାକି ଭାଗନାନୀ ଫେବୃଆରୀ ୨୨ରେ ଗୋଆରେ ବିବାହ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ, କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ବା ପ୍ରିଓ୍ବେଡିଂ ସେରିମନି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ରକୁଲ କଳା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଜ୍ୟାକି ଭାଗନାନୀଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଇଭେଣ୍ଟ ସ୍ଥାନରୁ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇସାରିଛି। ଭିଡିଓରେ ରକୁଲ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଜ୍ୟାକିଙ୍କ ଘରକୁ ଆଲୋକରେ ସଜାଯାଇଛି।
    ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ନିକଟ ସୂତ୍ର ଦାବି କରିଥିଲା ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଗୋଆ ବିବାହ ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ସୂତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ଦମ୍ପତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ଫିଜିକାଲ ଇଭିଟେଶନ ପଠାଯାଇ ନାହିଁ। ଏଥିସହ କୌଣସି ସମୟରେ ଏହି ବିବାହରେ ବାଣ ଫୁଟିବ ନାହିଁ। ଗ୍ରୀନ ଓ୍ବେଡିଂ କରିବାର ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ଉତ୍ସ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଲୋକମାନେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା କାର୍ବନ ଫୁଟ ପ୍ରିଣ୍ଟ ମାପ କରିବେ। ତା’ପରେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ କହିବେ ଯେ ଏହି ଅନୁଯାୟୀ କେତେ ଗଛ ଲଗାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହା ଏକ ଅନନ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ। ବିବାହ ସମାରୋହ ପରେ କିମ୍ବା ପରଦିନ ଏହି ଦମ୍ପତି ନିଜେ ଏହାକୁ ଲଗାଇବେ।
    ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପରିବାରକୁ ଦେଶରେ ଏକ ମହୋତ୍ସବ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନର ଉତ୍ତରରେ ରକୁଲ ଏବଂ ଜ୍ୟାକି ନିଜ ବିବାହ ସ୍ଥାନକୁ ଗୋଆ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ପିଙ୍କଭିଲ୍ଲା ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ରକୁଲ ଏବଂ ଜ୍ୟାକି ପ୍ରଥମେ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୬ମାସର ଯୋଜନା ପରେ ସବୁକିଛି ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ତଥାପି ଡିସେମ୍ବରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଧନୀ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପରିବାର ସେମାନଙ୍କୁ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଘଟଣା ପାଇଁ ଭାରତ ବାଛିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଥିବାରୁ ରକୁଲ ଏବଂ ଜ୍ୟାକି ସେମାନଙ୍କର ଯୋଜନା ବଦଳାଇ ଭାରତରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    33.1 ° C
    33.1 °
    33.1 °
    32 %
    0.8kmh
    100 %
    Sun
    34 °
    Mon
    40 °
    Tue
    41 °
    Wed
    40 °
    Thu
    43 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ