Sunday, April 21, 2024
33.1 C
Odisha

    ଝାରଖଣ୍ଡରେ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ୧୨ ମୃତ

    ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

    ଜାମତାରା: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଜାମତାରାରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପାଖାପାଖି ଅଧା ଡଜନ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। କରମାଟାଣ୍ଡ ନିକଟ କଳାଝରିଆରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ରେଳବାଇ ପୁଲିସ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନର ଟିମ୍ ରିଲିଫ୍ ଓ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆଙ୍ଗ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍ରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଖବର ପାଇବା ପରେ ଏଥିରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ତଳକୁ ଡେଇଁବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ବିପରୀତ ଦିଗରୁ ଆସୁଥିବା ଝାଝା-ଆସାନସୋଲ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍ ରେଳ ଧାରଣାରେ ପଡ଼ିଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଚଢ଼ି ଯାଇଥିଲା। ଆଙ୍ଗ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି ।
    ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବାଙ୍ଗାଲୋର-ଯଶବନ୍ତପୁର ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଡାଉନ ଲାଇନରେ ଯାଉଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଲାଇନ୍ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରଖାଯାଇଥିବା ବାଲିର ଧୂଳି ଉଡୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଧୂଳି ଦେଖି ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମେସେଜ୍ ଆସିଲା ଯେ ଟ୍ରେନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଛି ଏବଂ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଛି, ଯାହା ଫଳରେ ଟ୍ରେନ୍ ଅଟକିବା ମାତ୍ରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଯାଇଥିଲେ। ସେପଟେ ଅପ୍ ଲାଇନରେ ଯାଉଥିବା ଏକ ଡିଏମୟୁ ଟ୍ରେନ୍ ଧକ୍କାରେ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

    ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଚେନ୍ ଟାଣିବା କାରଣରୁ ଟ୍ରେନ୍ ଅଟକି ଯାଇଥିବାରୁ ଟ୍ରାକ୍ ପାର ହେଉଥିବା କିଛି ଲୋକ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ସହ ଧକ୍କା ଖାଇଥିଲେ।

    ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖବର

    ପାଣିପାଗ

    Odisha
    overcast clouds
    33.1 ° C
    33.1 °
    33.1 °
    32 %
    0.8kmh
    100 %
    Sun
    34 °
    Mon
    40 °
    Tue
    41 °
    Wed
    40 °
    Thu
    43 °

    ସମ୍ବନ୍ଧିତ